Myslete dopředu již teď, když si vybíráte vteřinové lepidlo


Vteřinové lepidlo je něco, co má ve svém sortimentu většina výrobců lepidel, ať se jedná jen o jeden nebo dva výrobky – pravděpodobněji je to celá řada. Tyto prostředky se dodávají ve velmi široké nabídce velikostí a formátů a prodávají se někdy spíše soukromým spotřebitelům, zatímco v jiných případech výhradně průmyslovým zákazníkům.

Při porovnání technických údajů několika různých výrobků se na první pohled může zdát, že mají podobné charakteristiky, což může snadno vést k té chybě, že si vyberete z nabídky to nejlevnější. Je však velice důležité mít na paměti, že:

  • nekupujete výrobek ve chvíli, kdy opustí výrobní linku, ani ho celý najednou nevypotřebujete
  • díly, které spojíte dohromady, budou určitou dobu v provozu za určitých podmínek, které mohou ovlivnit vlastnosti použitého lepidla

Doba, kterou lepidlo stráví ve svém obalu mezi vyrobením a použitím, může ovlivňovat různé vlastnosti. Rychlost vytvrzování je pouze jednou z nich, ale důležitou, protože vteřinová lepidla (jak název napovídá) jsou často vybírána kvůli rychlosti, s kterou tvrdnou. Když se podíváte na grafické údaje níže, je dosti zřejmé, že úroveň změny rychlosti vytvrzování během času může být u různých výrobků velice odlišná. Rovněž je zde ukázána úroveň stability, kterou zaručuje spolehlivá značka, jako je LOCTITE.

To je obvykle první indikace stability výrobku v jeho vytvrzené formě a toho, do jaké míry můžete v průběhu času věřit svému lepenému spoji. Nezapomeňte se tedy podívat na drobný tisk v technických údajích a budete-li mít další dotazy, zeptejte se pro jistotu svého experta na lepidla.Vteřinová lepidla
Klikněte zde

 


Navštivte náš YouTube kanál pro shlédnutí více videí
Klikněte zde