Výroba: Elektromotory


Elektromotory v dnešní době pohánějí obrovský počet zařízení. Od malých, jako jsou v našich domácích spotřebičích a diskových jednotkách, po velké, jako se používají k pohonu lodí – elektromotory jsou všude okolo nás.

Procesy výroby elektromotorů se liší v závislosti na typu a účelu motoru, ale jsou určité operace, které se do značné míry vyskytují ve všech z nich a které mohou profitovat z použití lepidel a těsnicích materiálů. Kotva elektromotoru sestává z válcových prvků. Ty mohou být mnohem snáze smontovány s použitím lepení - upevňování. Místo použití plochých těsnění pro štítu motoru ke skříni, krytu ke propojovací krabici nebo krabice ke statoru je možné používat chemické těsnicí materiály (anaerobní, silikonové nebo SMP technologie – v závislosti na konkrétní aplikaci). Tím si ušetříte vedení skladových zásob pryžových těsnění různých velikostí a budete mít k dispozici řešení v případě ohnivzdorných elektromotorů, kde pryžová těsnění nejsou povolena.

Při používání lepidel k zajištění a utěsnění závitových upevňovacích prvků a spojů můžete snížit počet používaných dílů, předejít korozi a zlepšit svěrné síly spojů. Můžete je používat pro zalití součástí a pro jejich ochranu před vlivy okolního prostředí, stejně jako pro různé malé aplikace, jako jsou upevnění vodičů nebo elektrických spojů, přichycení nebo dokonce dočasné upevnění součástí během výrobního procesu.Plošná těsnění
Klikněte zde

 


Navštivte náš YouTube kanál pro shlédnutí více videí
Klikněte zde