Lepší pozdě než nikdy


Co přesně znamená aplikace zajišťovačů po sestavení a jaký je její účel? Aplikace po sestavení jednoduše znamená, že nanášíte produkt na závitový spojovací díl, který je již namontovaný na svém místě.

Důvody k tomu mohou být různé. Může se jednat o část větší sestavy, kterou montujete do stroje nebo zařízení. Demontáž šroubů znamená ztrátu cenného času. Naproti tomu jejich nezajištění může později vést k provoznímu prostoji.

Nebo možná potřebujete provést údržbové práce na součástech stroje, jejichž úplná demontáž je příliš komplikovaná, příliš náročná nebo příliš nebezpečná.

Nebo jste snad spoj, třeba omylem, zapomněli před montáží zajistit…?

Ať je to jakkoli, řešení existuje a jeho název je LOCTITE 290. Jedná se o anaerobní produkt se všemi vlastnostmi, které anaerobní produkty obecně mají, ale s dalším, zásadním atributem: viskozita lepidla je tak nízká, že na základě kapilárního jevu samovolně vzlíná mezi dva těsně přiléhající povrchy. To umožňuje nanést lepidlo vně závitu, a to pak penetruje mezi matici a šroub. Snáší rovněž mírné znečištění, například průmyslovými oleji, antikorozními oleji a řeznými kapalinami, které nemusí být možné z místa aplikace bez demontáže dílu zcela odstranit.

Tento prostředek může být užitečný také pro zaplňování pórovitosti svarů, odlitků a dílů vyrobených metodou práškové metalurgie.

Na videu (odkaz níže) můžete vidět příklad aplikace a ilustraci kapilárního účinku.

Video

 Zajišťování závitů
Klikněte zde

 


Navštivte náš YouTube kanál pro shlédnutí více videí
Klikněte zde