Uvolnění šroubu


V případě provozu čerpadla bude ve vašem zájmu, aby všechny šrouby držely pevně a spolehlivě v závitech.

A že jich na průměrném čerpadle je. Od montážních šroubů základny a šroubů tělesa čerpadla až po stavěcí šrouby a šrouby spojky. Všechny tyto svorníky a šrouby drží dohromady klíčové komponenty čerpadla a v žádném případě není přípustné, aby se vlivem vibrací uvolnily.

Nanesením prostředku LOCTITE 243 na každý z těchto šroubů můžete předejít několika různým potenciálním problémům. Jejich zajištění proti vibracím je pouze tím nejzákladnějším. Lepidlo rovněž zamezí přístupu vzduchu mezi závity, čímž brání korozi a zadření šroubů. Zaručuje, že předpětí šroubu a svěrná síla nepoklesnou, a současně výrazně usnadňuje demontáž.

Ještě citlivější jsou závrtné šrouby a matice, které svírají víko ucpávky. Jestliže závit pod maticí zreziví a dojde k jeho zadření, může krouticí moment potřebný k jejich povolení způsobit vytažení šroubu. Je proto doporučeno používat na závit závrtného šroubu v základní součástce LOCTITE 2701, který nabízí již uvedené výhody, a navíc vyšší pevnost zajištění.Zajišťování závitů
Klikněte zde

 


Navštivte náš YouTube kanál pro shlédnutí více videí
Klikněte zde